Peru

3 plaże Peru, które rzucą Cię na kolana

Wybrzeże Peru, ze względu na specyficzne warunki geograficzne, oferuje wyjątkowe plaże. Zajrzyjmy do Paracas, gdzie pustynia w spotkaniu z oceanem, tworzy zjawiskowe krajobrazy. Poznaj wspaniały klimat, jaki oferują plaże Peru

Czy plaże w Peru mogą zachwycić?

Płytki pacyficzny prąd Humboldta, płynący wzdłuż wybrzeża z południa na północ, przynosi tutaj zimne wody znad Antarktydy. Schładza i wysusza powietrze, tak, że deszcz prawie nigdy tu nie pada, a nad wodą często unosi się mgła. Silne prądy przybrzeżne i wiry nie oferują idealnych warunków do kąpieli, za to poznasz tu potęgę i wielkie imperium natury.

Woda, bogata w plankton, zachęca do żerowania mnóstwo ryb, a ich obecność, przyciąga ogromne ilości ptactwa.

Tutaj plaża to nie miejsce na hamak ani na odpoczynek pod palmą, a scenerię, która się ukazuje ciężko opisać słowami…

wybrzeże peru

Poznaj 3 plaże Peru, które rzucą Cię na kolana

1. Playa Roja

Położona między Playa Lagunillas i Punta Santa Marta w rezerwacie Paracas. Dlaczego Playa Roja jest czerwona?- Buduje ją różowy granodioryt – skała magmowa z pobliskiego masywu. Stojąc na klifie, wyobrażam sobie miejsce na mapie świata, w którym się obecnie znajduję. Wielki pierścień ognia i wielka ognista plaża. Już sama świadomość tego faktu hipnotyzuje. Otwarty krajobraz i otwarta pustka. Zarządza nią tylko natura, a człowiek może być wyłącznie pokornym obserwatorem.

plaze peru playa roja paracas

2. Playa Supay

Ogromna, pustynna przestrzeń otwarta na bezmiar oceanu. Supay w języku keczua to diabeł. Jest więc to plaża diabelska. Nie tylko ze względu na nazwę, kąpiel jest tutaj całkowicie zabroniona. W objęciach tego diabła znajduje się jednak jeden z najbogatszych morskich ekosystemów świata. Już sam klif zawieszony majestatycznie nad oceanem wystarczy, aby się nią zachwycić i zapragnąć tam pobyć dłużej. Zderzenie Pacyfiku z pustynią widać stąd bardzo wyraźnie.

plaże peru playa supay paracas

3. Playa Yumaque

Jedna z najszerszych plaż w Paracas i z tych najbardziej popularnych. Kąpiel jest tutaj dozwolona, trzeba jednak uważać na podwodne skały i wielkie meduzy. Znajdziesz tu idealne warunki do obserwacji ptaków i biwakowanie, a latem można nawet spotkać delfiny.

Playa Yumaque plaże peru

Jakie są plaże w Peru?

Plaże Paracas są specyficzne. Na lądzie jest sucho i gorąco, życie spowalnia, jakby go nie było, za to w oceanie ruch i wir życia nie ustaje.

Wybrzeże Peru to długie klify, piaszczyste plaże, wydmy i olbrzymie kaktusy. A na pustych kamienistych plażach na południe od Paracas, towarzystwa dotrzymują zmęczone kormorany. Czy to też może być forma plażowania? Przecież plaża jest po to aby odpocząć…

kaktus w peru

Chcesz pojechać do Peru?