Wyprawa do Peru 2020:

3 Regiony Peru + Machu Picchu

19 dni

Informacje o wyprawie:

Trasa przygotowana dla osób pragnących poznać Peru w ujęciu całościowym. Trasa jest niesamowicie różnorodna ponieważ odwiedzimy 3 główne regiony tego kraju: Costa (wybrzeże), Sierra (Andy) oraz Selva (dżungla).

Wybrzeże: Zwiedzimy Limę stolicę Peru, zachwycimy się pustynnym krajobrazem ze szczytu Cerro Blanco, czyli najwyższej wydmy w Peru, odwiedzimy piękne plaże oraz poznamy rezerwat przyrody San Fernando w którym żyją dzikie lwy morskie oraz pingwiny Humbolta. Chętni zobaczą z powietrza tajemnicze linie Nasca.
Andy: Czas spędzimy aktywnie. Na rozgrzewkę poznamy urocze zakamarki w mieście Arequipa i następnie ruszymy w stronę Kanionu Colca. Po spędzeniu czasu z lokalną rodziną, ruszymy w dół kanionu na 2dniowy trekking. Następnie ruszymy w stronę płaskowyżu Altiplano i poznamy sekrety jeziora Titicaca. Zwieńczeniem trudy podczas wyprawy w Andy będzie kilkudniowy pobyt w Cuzco gdzie poznamy takie najciekawsze budowle kultury inkaskiej (Sacsayhuaman, Ollantaytambo czy Maras y Moray) w samym mieście jak i Świętej Dolinie Inków.
Dżungla: Kolejne dni spędzimy przemierzając szlak w stronę zaginionego miasta. Czekają na nas liczne atrakcję: zjazd rowerowy, wizyta na plantacjach kawy oraz kakao, trekking przez zielone wzgórza oryginalnym, inkaskim szlakiem. Nagrodą za cały trud wyprawy będzie przepiękny widok na Cud Świata Nowożytnego, czyli słynne ruiny Machu Picchu.  

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wyprawy!

Cała trasa:

Proponowana trasa pozwoli w kompleksowy sposób poznać południową część Peru.

Odwiedzimy zarówno wybrzeże (Costa), górski region Andów (Sierra) oraz dzunglę wysoką (Selva)

Wycieczka do Machu Picchu:

trasa po Machu Picchu

 

Zachęcamy do zapoznania się ze specjalnym artykułem na temat: Kiedy najlepiej jechać do Peru?

 

Generalnie klimat Peru jest bardzo zróżnicowany. Podczas gdy w górach jest pora deszczowa, na wybrzeżu może być słonecznie, gdy w dżungli nie ma deszczów, wybrzeże może być zamglone. Istny klimatyczny kalejdoskop! Poniższe informacje pomogą ci wybrać najlepszy termin na wyprawę po Peru: 

 

Styczeń/luty: jest to pora deszczowa w Andach, więc wyjazdy w góry są bardzo utrudnione. Z kolei jest to doskonała pora na zwiedzanie peruwiańskiego wybrzeża.

 

Lipiec/sierpień: w Andach jest pogodnie więc to doskonała pora na górskie wędrówki. Z kolei wybrzeże może być mocno zamglone (tworzy się gęsta mgła czyli tzw. Garúa). Ponadto to szczyt sezonu turystycznego, więc ceny mogą być trochę wyższe, niż poza sezonem.  

 

Marzec/czerwiec oraz wrzesień/grudzień: to okresy przejściowe i najbardziej optymalny czas na wycieczkę do Peru. Na wybrzeżu powinno być słonecznie, a w Andach warunki atmosferyczne umożliwiające dłuższe wycieczki piesze.

Cena już od 5500PLN za osobę*!

*koszt wyjazdu zależy od ilości osób oraz terminu wyprawy. 

 

Koszty wyjazdu: 

grupa 4-osobowa: 8000PLN/ osoba

grupa 6-osobowa: 7000PLN/osoba

grupa 8-osobowa: 6500PLN/osoba

grupa 10-osobowa: 6000PLN/osoba

grupa 12- osobowa: 5500PLN/osoba

 

W cenie:

– Bilety wstępu, wycieczki oraz przejazdy wymienione w programie wyjazdu.

– Noclegi. Pokoje 2-3 osobowe w hostelach. Podczas trekkingów (kanion Colca, Inca Jungle) możliwość noclegu w salach wieloosobowych.

– Częściowe wyżywienie: dzień 4 (obiad), dzień 8 (obiad i kolacja), dzień 9 (pełne wyżywienie), dzień 10 (śniadanie), dzień 15 (obiad kolacja) oraz dzień 16 (śniadanie, obiad).

– Lot wewnętrzy z Cuzco do Limy (bagaż do 15 kg).

– Opieka pilota.

 

W cenę nie są wliczone:

– Lot międzynarodowy z Europy do Peru

– Ubezpieczenie (obowiązkowo)

– Wyżywienie (oprócz posiłków wliczonych w cenę wyprawy)

– Atrakcje fakultatywne (lot nad liniami Nazca, dzień wolny w Cuzco, wyspy Palomino oraz inne fakultety zaznaczone w programie).

– Wjazd busem z miasteczka Aguas Calientes na ruiny Machu Picchu (12$ w jedna stronę).

– Napiwki, dodatkowe przejazdy oraz atrakcje niezawarte w programie.

 

W celu otrzymania aktualnej ceny skontaktuj się z nami mailowo lub na FB:

pawel.wilk.wroclaw@o2.pl

Facebook – Feel Peru Travel

Jak się przygotować do wyprawy?

Na wyprawę do Peru trzeba przygotować się uwzględniając zmienne warunki atmosferyczne panujące w tym kraju.

Bagaż: polecamy zabranie plecaku o wadze max. 12-15 kg. Lekki plecak ułatwi przemieszczanie się na trasie. Warto celowo zostawić wolne miejsce w bagażu i stopniowo zapełniać je pamiątkami 😉

Ochrona przeciwdeszczowa: lekka kurtka, nieprzemakalne oraz wygodne buty, wodoodporna osłona na plecak oraz spodnie trekkingowe.

Ciepła odzież: kilka ciepłych swetrów/bluz, bielizna termiczna. Polecany ubierać się „na cebulkę”, co pomoże szybko reagować na zmieniające się warunki (gdy np. na trasie zaskoczy nas mocne słońce, przelotny deszcz).

Letnia odzież: podczas zwiedzania peruwiańskiego wybrzeża, powinno być słonecznie oraz gorąco (panuje tu pustynny klimat). Warto zabrać krótkie spodenki, kilka lekkich koszulek oraz strój do kąpieli.

Leki: warto zabrać podstawowe leki (przeciwbólowe, na zatrucia pokarmowe, maść na oparzenia, ugryzienia owadów). Generalnie apteki w Peru są ogólnodostępne oraz dobrze wyposażone, więc leki można również zakupić na miejscu.

Ochrona przed słońcem/owadami: krem przeciwsłoneczny o wysokim filtrze, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, krem odstraszający owady.

Waluta: w Peru obowiązuje Sol Peruwiański (PEN). Najkorzystniej z Europy zabrać Dolary Amerykańskie (USD) w gotówce i wymienić je na miejscu w Peru. W kantorach akceptowane są również Euro oraz rzadziej funty brytyjskie.  Bankomaty są ogólnodostępne w większym miastach, jednak w większości są na nie nałożone niskie limity wypłaty (do 200$) oraz wysoka prowizja. Większe sumy za wycieczki (powyżej 50$) zwyczajowo można płacić bezpośrednio w dolarach.

Uwaga: należy pamiętać by banknoty były w dobrym stanie! Nawet najmniejsze przedarcie czy zabrudzenie może spowodować odmowę wymiany. Problem z wymianą dolarów, może być również z banknotami o serii CB.

Szczepienia: zalecamy szczepienie przeciwko febrze osobom podróżującym na tereny położone na wysokości poniżej 2300 m. n.p.m. w regionach peruwiańskiej Amazonii. Podróżując na wybrzeżu oraz w wysokich Andach nie ma takiego zagrożenia.

Polecamy zapoznanie się ze z poradnikiem „Polak za granicą” sporządzonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdzie znajdą państwo aktualne informacje odnośnie podróżowanie po Peru:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/peru  

Program wyprawy w 3 regiony:

Przylot do miasta Lima. Odpoczynek po podróży.

Dzień 1 przylot do Peru

Wieczorne zwiedzanie Circuito Mágico del Agua (park z niezliczoną ilością podświetlonych wodnych instalacji).

Nocleg w Limie.

Lima- zwiedzanie miasta

Zwiedzanie centrum historycznego miasta :  Plaza Mayor (plac główny), klasztor San Francisco+ podziemne katakumby,  kamienny most nad rzeką Rimac,  dawną stację kolei trans andyjskiej oraz plac San Martin. Popołudniu przejazd do Nazca (6-7h). Nocleg w Nazca

Zwiedzanie stolicy Peru - Lima

 

W cenie:

 • Wejście do klasztoru San Francisco
 • Przejazd autobusem Lima- Nazca

Wydma Cerro Blanco w okolicach Nazca

Trekking na najwyższą wydmę w Peru: Cerro Blanco („Biały Szczyt”) o wysokości ‎2080m n.p.m. Zobaczymy niesamowite pustynne krajobrazy. Dla chętnych możliwość praktyki sportu Sandboarding (zjazd na desce po piasku).  Nocleg w Nazca.

Fakultatywnie: Popołudniu można zrealizować lot nad liniami Nazca (ok. 80-90$ od osoby). Niewliczone w cenę wyprawy.

Cerro Blanco

W cenie: Wycieczka na wydmę Cerro Blanco (transport, przewodnik/instruktor, deska do zjazdu). Uwaga! W cenie wycieczki zawarta jest prosta deska umożliwiająca wyłącznie zjazd po prostej. W celu wypożyczenia profesjonalnej deski snowboardowej dopłata wynosi 10$ od osoby.

Rezerwat narodowy San Fernando

Całodniowa wycieczka do wspaniałego rezerwatu San Fernando, podczas której będziemy obserwować lwy morskie, pingwiny Humboldta oraz… kondory latające nad plażą! Nocleg w Marcona.

San Femando

W cenie:

 • Przejazd lokalnym busem Nazca- Marcona (1h)
 • Całodniowa wycieczka do rezerwatu San Fernando (transport jeepem 4*4, obiad na plaży, kierowca/przewodnik)

Marcona – plaże

Spokojny dzień przeznaczony na relaks oraz zwiedzanie okolicznych plaż. Odwiedzimy plaże: Playa el Elefante (forma skalna w kształcie słonia), los Leones oraz los Pinguinos. Wieczorem przejazd do Arequipy (ok. 10h)

Wyprawa do Peru - Marcona plaże

 

W cenie:

 • Przejazd mototaxi na plażę
 • Przejazd nocnym autobusem Marcona-Arequipa

Arequipa – zwiedzanie miasta

Zwiedzanie miasta Arequipa: śniadanie na tradycyjnym targu San Camillo, Plaza Major (plac główny), muzeum z inkaską mumią Juanita. Popołudniu Rafting (spływ na pontonie) po rzece Chili lub wizyta klasztoru Św. Katarzyny. Popołudniu punkt widokowy na okoliczne wulkany oraz podziwianie zachodu słońca.  Nocleg w Arequipie.

Zwiedzanie - Arequipa

 

W cenie:

 • Taxi z dworca do hotelu.
 • Wejście do Muzeum Juanita.
 • Wejście do klasztoru Św.Katarzyny lub Rafting rzeką Chili.

Jezioro Salinas koło Arequipy

Wycieczka na słone jezioro Laguna de Salinas. Wizyta na solnisku (w porze suchej efekt „białego jeziora” podobny jak na Salar de Uyuni w Boliwii) oraz/lub obserwacja lokalnej fauny(wikunie i alpaki oraz w porze deszczowej, gdy jezioro wypełnione jest wodą możliwość zobaczenia flamingów). Po drodze podziwiamy okoliczne wulkany: Misti(5800m n.p.m.) oraz Picchu Picchu (5600m n.p.m.). Nocleg w Arequipie

Laguna Salinas - jezioro Salinas

 

W cenie:

 • Wycieczka nad jezioro Salinas (transport, kierowca/przewodnik)
 • Taxi na dworzec w Arequipie.

Fakultatywnie: Podczas powrotu możliwość zjazdu na rowerze (ok 2-3h) dopłata 20$ (minimalna ilość uczestników do zagwarantowania zjazdu wynosi 4 osoby)

Dolina Colca- pobyt u lokalnej rodziny

Wcześnie rano przejazd do miasteczka Chivay (przejazd przez 4910 m.n.p.m) .Obiad w wiosce Coporaque oraz obiad przygotowany przez lokalną rodzinę. Popołudniu trekking (ok. 3-4h), po drodze podziwiamy inkaskie tarasy, punkty widokowe oraz cmentarz kultury Collaqua. Wieczorem kolacja u lokalnej rodziny oraz możliwość przebrania w tradycyjne stroje.

Dolina Colca - pobyt u lokalnej rodziny Peruwiańskiej

W cenie:

 • Przejazd taxi na dworzec autobusowy.
 • Przejazd busem Arequipa-Chivay
 • Nocleg, obiad, kolacja oraz śniadanie oraz lokalny przewodnik

Obserwacja kondorów oraz dwudniowy trekking do Kanionu Colca

Wyprawa do Kanionu Colca

 

Dzień pierwszy:

Wyjazd wcześnie rano. Po śniadaniu w lokalnym miasteczku, ruszamy do punktu widokowego Cruz del Condor, gdzie można obserwować szybujące kondory. Następnie ruszamy na ok. 8-godzinny trekking w dół kanionu. Nocleg w Oasis de Sangalle, czyli zielonej oazie (proste warunki noclegowe, bambusowe chatki oraz brak ciepłej wody). Możliwość kąpieli w basenie.

Dzień drugi:

Wstajemy o świcie i ruszamy drogę powrotną w górę kanionu (ok. 3-4h stromo pod górę). Po śniadaniu i odpoczynku ruszamy busem w kierunku miasteczka Chivay zatrzymując się po drodze w tradycyjnej wiosce Maca (kolonialny kościółek) oraz punkcie widokowym na przed inkaskie tarasy uprawne (można skosztować sok z kaktusa). Możliwość kąpieli w gorących źródłach (płatne 3$).  

Uwaga! Trekking mimo przepięknych krajobrazów jest dość ciężki. Wymagana dobra kondycja fizyczna. Osobom nieprzygotowanym fizycznie polecam uczestniczyć w 2-dniowej wycieczce busem po dolinie Colca bez pieszego zejścia do oazy.

Po południu przejazd turystycznym autobusem z Chivay do Puno.

Nocleg w Puno.

Jezioro Titicaca – Wyspy Uros

Rano rozpoczynamy wycieczkę na jezioro Titicaca, gdzie odwiedzimy ciekawe miejsca: wizyta na wyspach Uros (pływające domy z trzciny odtworzone przez Indian Ajmara) oraz wyspa Taquile, gdzie przyjrzymy się indiańskim tradycjom, pójdziemy na wspaniały spacer oraz będziemy podziwiali przepiękny widok na jezioro.

Nocleg u lokalnej rodziny na wyspie Taquile.

Jezioro Titicaca

 

Relaks na wyspie Taquile, poznanie miejsowej kultury oraz zwiedzania miasta Puno.

Pobyt i widoki na wyspie Taquile

Podziwianie wschodu słońca na wyspie Taquile. Następnie czeka nas prezentacja codziennego życia mieszkańców (uprawa roli, wyrób tekstyliów) oraz wizyta na plaży oraz ruinach Hayllano. Po obiedzie powrót do Puno oraz wieczorne zwiedzania miasta (Plaza Mayor, główne uliczki oraz lokalne restauracje).

Nocny przejazd autobusowy do Cuzco.

Cuzco – zwiedzanie miasta

Rano przyjazd do miasta Cuzco. Odpoczynek po podróży. Koło południa ruszamy na zwiedzanie miasta: plac główny, świątynia słońca Coricancha, targowisko San Pedro oraz ruiny twierdzy Sacsayhuaman.

Wieczorem możliwość obejrzenia występu folklorystycznego (opcjonalnie) lub wyjście do baru.

Nocleg w Cuzco.

Zwiedzanie miasta Cuzco

W cenie:

 • Transfer z dworca do hotelu.
 • Bilet turystyczny (upoważnia do wejścia na większość atrakcji podczas zwiedzania miasta Cuzco oraz Świętej Doliny Inków)
 • Transport taxi do ruin Sacsayhuaman.
 • Przewodnik
 • Wejście do świątyni słońca Coricancha.

Całodniowa wycieczka po dolinie rzeki Urubamba, zwiedzanie inkaskich ruin oraz tras widokowych

Całodniowa wycieczka do świętej doliny Inków

 

Zwiedzimy najciekawsze miejsca leżące w Świętej Dolinie Inków: Salinas de Maras (kompleks ponad 5000 czworokątnych salin z których odparowywana jest bardzo dobrej jakości sól), Moray (inkaskie „laboratorium agronomiczne”), Chinchero (przepiękny kolonialny kościółek wybudowany na fundamentach inkaskich ruin oraz plac targowy z wyrobami tekstylnymi) oraz Inkaskie ruiny w Ollantantambo.

Nocleg w Cuzco.

Wycieczka Inca Jungle (dzień 1)

Ruszamy na 3 dniową wyprawę przez dżungle do Machu Picchu. Pierwszy dzień to zjazd rowerowy z Abra Malaga (4200m n.p.m) położonej w dżungli wysokiej wioski Huamanmarca (ok. 1800m.n.p.m.). Po drodze obserwacja zmiany klimatu z wysokogórskiego do tropikalnego. Po obiedzie wizyta na plantacjach kawy, kakao oraz koki. Nocleg w wiosce w okolicy miasteczka Santa Teresa.

Wyprawa w Inca Jungle - dzień 1

 

W cenie:

 • Wyżywienie (obiad, kolacja)
 • Zjazd rowerowy (transport, rower, kask oraz ochraniacze, instruktor)
 • Transport

Wycieczka Inca Jungle (dzien 2)

Rano ruszamy na ok. 3-godzinny trekking przez oryginalną inkaską drogą dżunglę wysoką. Po obiedzie transfer do stacji pociągu „Hidroelectrica” i kolejne ok. 3-4 godziny trekkingu wzdłuż torów kolejowych (Fakultatywnie wizyta wodospadu Mondor oraz ogród z orchideami 3$). Nocleg w mieście Aguas Calientes.

Trekking w Inca Jungle - dzień 2

W cenie:

 • Wyżywienie (śniadanie oraz obiad)
 • Przejazd busem do miejsca gdzie rozpoczynamy trekking.
 • Opieka lokalnego przewodnika.

Ruiny miasta Machu Picchu

Rano ruszamy na zwiedzanie ruin Machu Picchu. Zwiedzimy cały kompleks ruin z przewodnikiem, dowiemy się czym było Machu Picchu oraz poznamy charakterystykę poszczególnych obiektów. Popołudniu powrót pociągiem do miasta Ollantaytambo oraz przejazd lokalnym busem do Cuzco.

Nocleg w Cuzco.

Wycieczka - ruiny Machu Picchu

W cenie:

 • Bilet wstępu na ruiny Machu Picchu.
 • Bilet na pociąg turystyczny z Aguas Caliente do Ollantaytambo
 • Przejazd busem lokalnym z Ollantaytambo do Cuzco.
 • Taxi na nocleg w Cuzco.

Cuzco- Dzień Wolny

Czas na zakupy oraz odpoczynek w mieście.

Odpoczynek w Cuzco

Czas przeznaczony na podsumowanie wyjazdu oraz przygotowania się do drogi powrotnej.  Wieczorne wyjście do baru z pięknym widokiem na miasto.

Fakultatywnie:

Tęczowe góry Vinicunca (ok 45$), Jezioro Humantay (ok 40$) lub wizyta w tradycyjnej wiosce Huilloc lub Maras Misminay.

Lima – dzielnice nadmorskie

Nowoczesna części Limy, powrót do Polski

Nowoczesna część Limy

Rano lot z Cuzco do Limy.

Możliwe do zwiedzenia (ze względu na ograniczenia czasowe można wybrać jedną opcję):

Spacer po rozrywkowo-biznesowej dzielnicy Miraflores, wizyta w artystycznej dzielnicy Barranco, port rybacki w Chorillos lub półwysep La Punta tuż przy porcie morskim w Callao.

Fakultatywnie: 3-godzina wycieczka łodzią na wyspy Palomino, gdzie można… pływać z lwami morskimi (koszt ok. 40$ od osoby).

Popołudniu/wieczorem lot powrotny do Polski.

Jesteś zainteresowany wyjazdem do Peru?
Napisz do nas na mail: pawel.wilk.wroclaw@o2.pl
lub
już od 5500pln !
Close Menu