KLASYCZNA WYCIECZKA DO PERU

Polskie biuro podróży w Ameryce Południowej.

Klasyczna wycieczka do Peru. 16 dni.

Opis:

Wyprawa przeznaczona dla osób rozpoczynających swoją przygodę w Ameryce Południowej. Klasyczny kształt trasy pozwala rozsmakować się turystycznymi perłami tego kraju. Są to popularne miejsca które naprawdę trzeba zobaczyć.

Podczas tej niesamowicie różnorodnej wyprawy zwiedzimy zarówno piękne miasta, cuda przyrody oraz poznamy peruwiańską kulturę. Wyprawa przeznaczona dla osób chcących poznać Peru w sposób aktywny i empiryczny.

Trasa:

Proponowana trasa pozwoli w kompleksowy sposób poznać południową część Peru. Odwiedzimy zarówno wybrzeże (Costa) oraz górski region Andów (Sierra) oraz przedsionek dżungli amazońskiej (Selva).

Zapraszam do zapoznania się z programem

Dzień 1.

Przylot do Peru

Będziemy na Ciebie czekali na lotnisku w mieście Lima. Następnie transfer do hotelu oraz wyjście na wieczorne zwiedzanie miasta. Nocleg w Limie.

Dzień 2.

Lima

Zwiedzimy centrum historyczne Limy: Plaza Mayor (plac główny), kościół San Francisco, kamienny most nad rzeką Rimac, dawną stację kolei trans andyjskiej, plac San Martin. Popołudniu udamy się do artystycznej dzielnicy Barranco. Dla chętnych wieczorne wyjście na występ Pena (10$), czyli tradycyjny spektakl muzyczno-taneczny. Nocleg w Limie.

Dzień 3.

Park Narodowy Paracas

Wcześnie rano autobusowy przejazd do miasteczka Paracas. Początku udamy się na wycieczkę łodzią na wyspy Ballestas. Zobaczymy piękny morski ekosystem w którym żyją setki tysięcy ptaków, pingwiny Humbolta oraz kolonie lwów morskich. Po śniadaniu wycieczka do pustynnej części rezerwatu słynącego przede wszystkim z księżycowych krajobrazów oraz pięknych plaż.

Przemierzając pustynne krajobrazy odwiedzimy między innymi:
Playa Roja (czerwona plaża), port rybacki Lagunillas oraz zatokę La Mina (ze względu na spokojne wody możliwość kąpieli w oceanie!).

Popołudniu przejazd autobusem do Nazca i nocleg.

Dzień 4.

Nazca

Dzisiejszy dzień spędzimy na poznaniu dziedzictwa pozostawionego przez przed inkaskie kultury zamieszkujące Peru oraz piękne pustynne krajobrazy. Wcześnie rano udamy się na trekking na wydmę Cerro Blanco (najwyższa wydma w Ameryce Południowej o wysokości ponad 2000metrów n.p.m), a w drodze powrotnej zwiedzimy akwedukty Cantalloc mające ponad 1000 lat.

Fakultatywnie: Możliwość popołudniowego lotu nad liniami Nazca (koszt około 80 $).

Nocny przejazd do miasta Arequipa (ok 10h).

Dzień 5.

Arequipa


Zwiedzanie miasta Arequipa: śniadanie na tradycyjnym targu San Camillo, Plaza Major (plac główny), muzeum Juanita lub/i klasztor Santa Catalina. Następnie udamy się do tradycyjnej dzielnicy Yanahuara, gdzie zobaczymy okoliczne wulkany.

Dla chętnych możliwy Rafting (spływ na pontonie) po rzece Chili.

Nocleg w mieście Arequipa.

Dzień 6.

Dolina Colca

Przejedziemy przez park narodowy Salinas y Aguada Blanca gdzie zobaczymy dzikie wikunie, stada lam oraz alpak oraz piękny widok na aktywny wulkan Sabancaya.

Obiad oraz nocleg spędzimy u lokalnej rodziny z którą udamy się na popołudniową pieszą wycieczkę wzdłuż inkaskich tarasów oraz zobaczymy piękna panoramę Doliny Colca.

Możliwość kąpieli w gorących źródłach (płatne 3$).

Dzień 7.

Kanion Colca

Wyjazd wcześnie rano ruszamy w kierunku punktu widokowego Cruz del Condor, gdzie można obserwować szybujące kondory. Udamy się na spacer wzdłuż kanionu gdzie jego głębokość sięga nawet 3600 metrów.

Po drodze do miasta Chivay zatrzymamy się na punktach widokowych oraz w miasteczku Maca(piękny kolonialny kościół z andyjskimi tradycjami).

Po południu przejazd turystycznym autobusem z Chivay do Puno. Nocleg w Puno.

Dzień 8.

Wyspy Uros oraz Półwysep Capachica

Rano rozpoczynamy wycieczkę na jezioro Titicaca. Pierwszego dnia odwiedzimy pływające wyspy Uros. Jest to ciekawe miejsce w całości zbudowane z trzciny Totora. Następnie popłyniemy na półwysep Capachica odpoczniemy na spokojnej plaży oraz udamy się na spacer po okolicy. Noc spędzimy u lokalnej rodziny.

Dzień 9.

Wyspa Amantani

Dziś popłyniemy na wyspę Amantani, gdzie poznamy życie codzienne miejscowych Indian oraz pójdziemy na wspaniały spacer na wzgórze Pachatata z którego rozpościera przepiękny widok na jezioro.Popołudniu powrót do Puno oraz nocny przejazd do Cusco.

Dzień 10.

Cuzco

Rano przyjazd do miasta Cuzco. Odpoczynek po podróży. Koło południa ruszamy na zwiedzanie miasta: plac główny, świątynia słońca Coricancha, targowisko San Pedro oraz ruiny twierdzy Sacsayhuaman.Dla chętnych degustacja świnki morskiej. Wieczorem możliwość obejrzenia występu folklorystycznego (opcjonalnie) lub posłuchać muzyki na żywo. Nocleg w Cuzco.

Dzień 11.

Święta Dolina Inków

Całodniowa wycieczka po dolinie rzeki Urubamba, miejsca archeologiczne

Zwiedzimy najciekawsze miejsca leżące w Świętej Dolinie Inków: Salinas de Maras(kompleks ponad 5000 czworokątnych salin z których odparowywana jest bardzo dobrej jakości sól),Moray (inkaskie „laboratorium agronomiczne”) Chinchero (przepiękny kolonialny kościółek wybudowany na fundamentach inkaskich ruin oraz plac targowy z wyrobami tekstylnymi) oraz Inkaskie ruiny w Ollantantambo. Nocleg w Cuzco lub Ollantaytambo.

Dzień 12.

Trekking do Machu Picchu

Przejazd przez Abra Malaga (4300 m n.p.m.) oraz zjazd do peruwiańskiej dżungli wysokiej. Następnie trekking wzdłuż torów kolejowych ze stacji Hidroelectrica do miasta Machu Picchu (ok 3-4h marszu).

Dzień 13.

Machu Picchu

Zwiedzanie Machu Picchu. Zwiedzimy całość podstawowego kompleksu (główne obiekty oraz świątynie, widok „pocztówkowy”). Dla chętnych możliwość wycieczki na most inkaski, bramę słońca lub górę Huayna lub Machu Picchu.

Uwaga: trekking na szczyty Huayna Picchu lub Machu Picchu to wycieczki fakultatywne – dodatkowy koszt 15$. Konieczna wcześniejsza rezerwacja (w przypadku Huayna Picchu nawet kilka miesięcy wcześniej).

Dzień 14.

Dzień wolny w Cuzco

Charakterystyka dnia: czas na zakupy oraz odpoczynek w mieście.
Czas przeznaczony na relaks oraz odpoczynek. Zwiedzanie mniej znanych dzielnic Cuzco oraz wieczorne wyjście do baru z pięknym widokiem na miasto.

Fakultatywnie: Całodniowa wycieczka na jezioro Humantay (ok 40$) lub wizyta w tradycyjnej wiosce Huilloc lub Maras Misminay.

Dzień 15.

Wycieczka na Kolorowe Góry Vicunca lub Palcayo

Udamy się na całodniowa wycieczkę w celu zobaczenia słynnych „tęczowych” gór położonych w epartamencie Cuzco.

Uwaga. Góry położone są na bardzo dużej wysokości (5200 m n.p.m.) dlatego istnieje możliwość wyboru pomiędzy górami Palcoyo (trasa łatwiejsza ok. 30 minutowy spacer) lub Vinicunca (bardziej wymagająca. 1,5-2 Godziny trekkingu w jedną stronę).

Dzień 16.

Zwiedzanie nadmorskich dzielnic Limy oraz powrót do Polski

Rano lot z Cuzco do Limy.

Możliwe do zwiedzenia (ze względu na ograniczenia czasowe można wybrać jedną opcję):
Spacer po rozrywkowo-biznesowej dzielnicy Miraflores, wizyta w artystycznej dzielnicy Barranco, port rybacki w Chorillos lub półwysep La Punta tuż przy porcie morskim w Callao.

Fakultatywnie: 3-godzina wycieczka łodzią na wyspy Palomino, gdzie można… Pływać z lwami morskimi. Koszt ok. 40$ od osoby).

Popołudniu/wieczorem lot powrotny do Polski.

Pogoda

Kiedy najlepiej jechać do Peru?

Informacje praktyczne

Cena:

1600$ od osoby (grupa minimum 6 osobowa)

W podanej cenie zawierają się:

icon-check

Opieka polskojęzycznego pilota przez cały okres trwania wycieczki.

icon-check

Lokalni przewodnicy w Nazca, Kanionie Colca, Cuzco, Świętej Dolinie Inków,
Machu Picchu oraz podczas wejścia na Kolorowe Góry.

icon-check

Nocleg. Pokoje 2 lub 3 osobowe w niewielkich hotelach lub pokojach u lokalnych rodzin.

icon-check

Transport (wszystkie przejazdy niezbędne do realizacji programu: przejazdu wygodnymi autobusami rejsowymi, taxi, busem turystycznym oraz łodzią nad jeziorem Titicaca).

icon-check

Transfer z/na lotniska w Limie oraz Cuzco.

icon-check

Lot wewnętrzny Cuzco- Lima.

icon-check

Przejazd pociągiem turystycznym z Machu Picchu do Ollantaytambo.

icon-check

wycieczka na wyspy Ballestas oraz do parku narodowego Paracas.

icon-check

wycieczka na wydmę Cerro Blanco.

icon-check

dwudniowa wycieczka do Kanionu Colca.

icon-check

dwudniowa wycieczka nad jeziorem Titicaca (Uros i Amantani).

icon-check

zwiedzanie miasta Arequipa, Puno oraz Cuzco.

icon-check

zwiedzanie Świętej Doliny Inków.

icon-check

wycieczka do Machu Picchu.

Bilety wstępu:

icon-check

Bilety wstępu do wszystkich miejsc zawartych w programie.

icon-check

Bilet wstępu do Kanionu Colca.

icon-check

Bilet turystyczny podczas zwiedzania Świętej Doliny Inków.

icon-check

Bilet wstępu do Machu Picchu.

Wyżywienie:

icon-check

Śniadania.

icon-check

Pełne wyżywienie podczas pobytu w dolinie Colca oraz wycieczki na jezioro Titicaca.

W cenie nie zawierają się:

icon-check

bilet lotniczy z Europy do Peru (pomożemy w znalezieniu odpowiedniego przelotu)

icon-check

ubezpieczenie turystyczne (obowiązkowo)

icon-check

wyżywienie niezawarte w programie

icon-check

wycieczki fakultatywne (zaznaczone w programie)

icon-check

napiwki, dodatkowe przejazdy oraz wydatki osobiste

Wycieczki:

Pawel Wilk pilot wycieczek w Peru

Pilot wycieczki podczas wyprawy do Peru:

Nazywam się Paweł Wilk. Będę miał przyjemność zorganizować oraz poprowadzić twoją wymarzoną wyprawę do Peru!

Ukończyłem Wydział Nauk Społecznych we Wrocławiu i do Ameryki Południowej wyjechałem po raz pierwszy już w 2012 roku (Brazylia). W 2014 roku uczestniczyłem w półrocznym wolontariacie w Boliwii (pracowałem jako asystent wychowawców w zakładzie karnym dla młodych mężczyzn w La Paz).

W Peru bywałem wielokrotnie jednak od połowy 2017 przebywam tu na stałe i pracuje jako pilot wycieczek w Peru, Boliwii oraz Chile.

Jestem autorem książki podróżniczej „Boliwia- narzeczona, więzienie i cudze wesele” dostępnej w większości polskich księgarni od lipca 2018 roku.

Dlaczego warto jechać z nami?

Podczas wyprawy po Peru zrobię wszystko co w mojej mocy aby zrealizować cały założony program, jednak uważam,że równie ważne jest być poznał kulturę tego pięknego kraju oraz życie ich mieszkańców. Dlatego podczas prowadzenia wyprawy postaram się byś mógł:

Spróbować różnych lokalnych przysmaków. Posmakować lokalna kuchnię oraz poznać miejscowe produkty.
Uczestniczyć w lokalnych wydarzeniach kulturalnych (będę na bieżąco sprawdzał koncerty, festiwale oraz inne ciekawe wydarzenia w okolicy).

Poznać codzienne życie Peruwiańczyków, porozmawiać o ich radościach i wyzwaniach!
Wrócić do domu wypoczęty i wzbogacony o wiele nowych doświadczeń.

Wycieczka do Machu Picchu Maczupikczu z ekipą Feel Peru Travel
Feel Peru Travel na weselu w Peru
logo_white

Organizujemy  wyprawy do Peru podczas, których poznasz kulturę tego pięknego kraju, a także odwiedzisz wszystkie najciekawsze miejsca, które na zawsze zapadną w Twojej pamięci. 

Podróże to nasza wielka pasja i dlatego zawsze z przyjemnością opowiadamy Wam o Peru!

E-mail:
feelperutravel.info@gmail.com

WhatsApp:
feelperutravel.info@gmail.com

Adres – oddział w Polsce:
Szwedzka 43, 54-401 Wrocław

Adres – oddział w Peru:
Mz. P, Lote 15 Urbanización Pachacámac,
Villa el Salvador, Lima