Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o książce „Boliwia- narzeczona, więzienie i cudze wesele” wydanej w 2018 roku. Autorem książki jest Paweł Wilk, członek ekipy Feel Peru Travel.

Polecamy wszystkim miłośnikom Ameryki Południowej!

Książka została wydana w ramach serii Biblioteka Poznaj Świat

Poznaj świat - rekomendacja książki

Opis książki:

             Autor uważa, że podróż jest piękna tylko wtedy, gdy ma się okazję zaprzyjaźnić z tubylcami oraz na własnej skórze poznać realia danego kraju. W jego opinii wędrówka zyskuje prawdziwą wartość, kiedy jest nie tylko sposobem na chwytanie pięknych chwil, ale również szansą na to, aby dać coś od siebie lokalnym mieszkańcom. Dlatego zgłosił się na wolontariat w... boliwijskim więzieniu. Spędził tam sześć miesięcy. Miał w związku z tym okazję powitać Nowy Rok w boliwijskiej dżungli, uczestniczyć w tradycyjnym weselu, poznać sekrety kopalni w Potosí czy wziąć udział w karnawałowej zabawie w Oruro. Obejrzał też mecz na najwyżej położonym stadionie świata, zaprowadził do wioski stado lam i... spotkał kajmana w drodze do toalety. Doskonale poznał trudy życia w Andach. Podróżował bez pośpiechu, rozmawiał z mieszkańcami, doświadczył wielu radosnych chwil, ale był też świadkiem ludzkich tragedii. A ponieważ – zupełnie nieplanowanie – zakochał się po uszy w rodowitej Peruwiance, na jego szlaku znalazło się również Peru. Nieraz zgubił się w miejskiej dżungli Limy, na pewien czas stał się członkiem peruwiańskiej rodziny i zrozumiał, że żeby zrobić dobry uczynek, niekoniecznie trzeba wieźć relikwie przez pół świata – wystarczy dać napiwek... Można też na przykład wyposażyć w niezbędne pomoce i zabawki meksykańskie przedszkole położone na zboczu wulkanu, co Autor chętnie uczynił. Czas spędzony w Meksyku to też rozmowa z przemytnikiem kokainy, przypadkowy zatarg z członkami kolumbijskiego gangu oraz skrzynka piwa wypita wśród Indian Lakandonów w tamtejszej dżungli. O tych i o wielu innych przygodach jest właśnie ta książka..

Najnowsze recenzje:

Co tu dużo mówić, jest bardzo, bardzo ciekawie. To jedna z bogatszych we wrażenia książek podróżniczych, jakie miałam okazję czytać.
Opowieść inna niż często banalne relacje z zagranicznych podróży. Trochę reportaż, trochę dziennik, trochę esej. Wszystko połączone prostą formą pisarską, bez puszenia się na pretensjonalną literaturę, co w rezultacie tworzy literaturę najprawdziwszą.
Otrzymaliśmy bowiem bardzo ciekawą książkę podróżniczą, dzięki której sami możemy – chociaż na chwilę – przenieść się do Boliwii, Peru i Meksyku. Polecam wszystkim miłośnikom gatunku.
Close Menu