PAWEŁ WILK BOLIWIA

KSIĄŻKA PODRÓŻNICZA

Paweł Wilk Boliwia- narzeczona, więzienie i cudze wesele.
Paweł Wilk Boliwia- narzeczona, więzienie i cudze wesele.

paweł wilk

boliwia- Narzeczona więzienie i cudze wesele.

Czy wiesz, ze Paweł Wilk, autor książki podróżniczej o Boliwii jest również twórcą biura Feel Peru Travel? Poznaj historię Pawła i dowiedz sie w jaki sposób trafił właśnie do Peru. Co sprawiło ze zaczął pracować jako pilot wycieczek? Jak jego życie zmieniło się po napisaniu książki o Boliwii? Dlaczego zdecydował się na życie w  krainie dawnych Inków? Udało mu się wrócić do Boliwii? Czy ma plany na kolejną książkę? Dowiedz się o dalszych losach Pawła Wilka. 

Polecamy wszystkim miłośnikom Ameryki Południowej!

pawel-wilk-boliwia
paweł wilk boliwia.

Początek wielkiej przygody

Paweł urodził się we Wrocławiu. Już od młodości ciąneło go do podrózy i tak zaraz po skończeniu studiów (wydział nauk społecznych) zgłosił się na wolontariat w Boliwii. Pracował już na wrocławskim lotnisku, podróżował po Brazylii, Boliwia, więc szybko spakował plekak i ruszył w kolejna podróż! 

W ten sposób w 2013 roku trafił do położonego 3300m n.p.m miata La Paz. Jednak miejsce jego pracy, leżało jeszcze wyżej (wioska Viaja położona ponad 4000m n.p.m) i na pół roku stał się asystenten wychowawców w zakładzie karnym. W wolnym czasie udało mu się poznać Boliwię od podszewki. Przemierzając Andy, boliwijską dzunglę oraz historię swoich podopiecznych zgdomadził wachlarz niecodziennych historii. 

Czas boliwii szybko się skończył jednak wspomnienia nadal żyły. Czas spędzony w norwegi wykorzystał na przelanie ich na papier. W 2015 roku ruszył w kolejną podróż, tym razem do dalekiego Peru. Kolejna przygoda w celu poszukiwania poznanej w Boliwii…Peruwianki. 

Peru. Jak połączyła ich... miłość do turystyki

W Peru Paweł ponownie spotkał Roxanę. Ona pokazała mu realia życia w miejsckiej dżungli peruwiańskiej stolicy (lima liczaca 10 mln mieszkańców). Następnie ruszyli w piekną podróż: przemieżali peruwiańskie plaże, andyjskie drogi w rejonie Ayacucho i ostatecznie trafili do miasta Arequipa w którym mieszkaja do dziś. 

Tam spełnili kolejna marzenie i załozyli własne biuro Feel Peru Travel. Wspólnie organizują wyprawy po Peru. Paweł pracuje w terenie jako pilot wycieczek z kolei Roxana dba o poprawne funkcjonowanie wymarzonego biura. Kolejnym krokiem na ich życiowej ścieżc było założenie rodziny, której owocem jest córeczka Emilia. 

Czy Paweł zdecydował się wrócić do Boliwii? Oczywiście! Był tam kilkukrotnie. Zawodowo. Pokazał uroki miasta La Paz kolejnym grupom, które odwiedziły Amerykę Południową. W 2019 roku do Boliwii wrócił również z Roxaną. 

 

pawel wilk feel peru travel
paweł wilk boliwia peru machu picchu
jakie plany na przyszłość?

Paweł planuje kontynuować swoją latynoska przygodę. Tworzy kolejne trasy i przemierzając Peru ciągle zdobywa nowe kontakty. Ich wspólnym marzeniem jest biuro oferujące trasy bogate w miejsca lokalne i połozone poza utartym szlakiem. 

Nadal podróżuje  i odrywa kolejne trasy, które stopniowo trafiaja do oferty własnego biura Feel Peru Travel. Udało mi się poznać ciekawe trasy do Machu Picchu, mało znane miejsca w Kanionie Colca czy lokalnych Indian zamieszkujących jezioro Titicaca. Zdobytym doświadczeniem dzieli się chętnie zabierając w te piękne miejsca kolejne grupy podróżników. 

Czy zamierza napisać kolejną książke, tym razem o Peru? Niewykluczone. Kilkuletni pobyt w tym kraju pozwolił mu zebrać sporo historii. Być może kiedy czytasz ten tekst Paweł już zasiadł do pisanie. Jest to przecież jego kolejna pasja. w 2020 roku postanowił zaczac pisać bardziej zawodowo i po ukończeniu kursy, stał się Copywriterem. Pomaga tworzyć teksty do internetu i pomaga przedsiębiorcom rozkręcić swoje marzenie o własnym biznesie. 

Opis książki:
pawel wilk boliwia

Książka została wydana w 2018 roku w ramach serii podróżniczej Poznaj Świat, działającej pod czujnym okiem Wojciecha Cejrowskiego. 

Cały proces wydawniczy był dla jej autora (Pawła Wilka)  fascynująca przygodą. Pisanie kolejnych rozdziałów podczas których dzielił się z czytelnikiem swoimi przeżyciami w Boliwii, Peru oraz Meksyku. Paweł nie dzieli się suchymi faktami o danym kraju, tylko żywym doświadczeniem, rozmowami z miejscowymi czy raliami życia w Ameryce Południowej. 

Główną zaleta ksiazki jest jej prostota. Znajdziesz w niej dużo dialogów, anegdot oraz historii z dreszczykiem emocji. Książka z pewnością umili Ci chłodne popołudnie, jak i umośliwi niecodzienną podróż wgłąb latynoskiej mentalności. 

pawel wilk boliwia narzeczona więzienie i cudze wesele
Źródło: Strona internetowa serii "Biblioteka Poznaj Świat".
paweł wilkboliwia

Informacje o autorze:

Paweł Lukasz Wilk

Data urodzenia: 22 luty 1988
Miejsce urodzenie: Wrocław
Wykształcenie: Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego

książka paweł wilk boliwia-narzeczona,wiezienie i cudze wesele

Najnowsze recenzje:

Co tu dużo mówić, jest bardzo, bardzo ciekawie. To jedna z bogatszych we wrażenia książek podróżniczych, jakie miałam okazję czytać.

~ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie

Opowieść inna niż często banalne relacje z zagranicznych podróży. Trochę reportaż, trochę dziennik, trochę esej. Wszystko połączone prostą formą pisarską, bez puszenia się na pretensjonalną literaturę, co w rezultacie tworzy literaturę najprawdziwszą.

~rynek-książki pl

Otrzymaliśmy bowiem bardzo ciekawą książkę podróżniczą, dzięki której sami możemy – chociaż na chwilę – przenieść się do Boliwii, Peru i Meksyku. Polecam wszystkim miłośnikom gatunku.

~Możnaprzeczytać.pl

Po przeczytaniu książki pomyślałam sobie „ale fajny facet z tego Wilka!" Chętnie bym go poznała osobiście i wysłuchała tych opowieści na żywo.

~Lubimyczytać.pl

Tutaj możesz kupić
książkę!

Paweł Wilk Boliwia- narzeczona, więzienie i cudze wesele.

Chcesz pojechać do Peru z Pawłem Wilkiem?