Wycieczka na Machu Picchu (2dni)

Informacje o wyprawie:

Istnieje wiele sposobów dotarcia do słynnych ruin Machu Picchu. Proponujemy rozwiązanie optymalne ze względu na czas dojazdu oraz jego koszt. Opcja przejazdu autobusem + trekking w jedną stronę oraz powrót wygodnym pociągiem pozwoli mocno zminimalizować koszty wycieczki oraz zaoszczędzić siły, byś mógł poznać ruiny Machu Pichu ze spokojem oraz radością.

Dzień 1

Wcześnie rano wyjazd z Cuzco do przystanku „Hidroelectrica” w okolicy miasteczka Santa Teresa (przejazd ok 7 godzin). Następnie ruszamy na trekking (ok 3-4godziny marszu) wzdłuż rzeki Urubamba do miasteczka Aguas Calientes. Po drodze będziemy podziwiali tropikalną przyrodę oraz zrobimy postój w ogrodzie z orchideami oraz zobaczymy wodospad Mandor.

Dzień 2

Rano ruszamy na zwiedzanie ruin Machu Picchu. Zwiedzimy cały kompleks ruin z przewodnikiem, dowiemy się czym było Machu Picchu oraz poznamy charakterystykę poszczególnych obiektów. Po podstawowym zwiedzaniu istnieje możliwość wejścia na pobliskie szczyty Wayna Picchu (ok 1h marszu pod górę) lub na szczyt Machu Picchu (od 1,5-2h marszu pod górę).  

Uwaga! Wejście na szczyt Machu Picchu lub Huayna Picchu wiążę się z dopłatą dodatkową o wysokości 15$. Bez dopłaty można wybrać się na pieszą wycieczkę na Bramę Słońca (ok. 45 min marszu) i/lub Most Inkaski (ok. 20 min marszu).

Popołudniu powrót pociągiem do miasteczka Ollantaytambo (ok 1,5 h jazdy). Następnie przejazd busem do Cuzco do którego dojedziemy późnym wieczorem.

Trasa do Machu Picchu

Generalnie klimat Peru jest bardzo zróżnicowany. Podczas gdy w górach jest pora deszczowa, na wybrzeżu może być słonecznie, gdy w dżungli nie ma deszczów, wybrzeże może być zamglone. Istny klimatyczny kalejdoskop! Poniższe informacje pomogą ci wybrać najlepszy termin na wyprawę po Peru: 

 

Styczeń/luty: jest to pora deszczowa w Andach, więc wyjazdy w góry są bardzo utrudnione. Z kolei jest to doskonała pora na zwiedzanie peruwiańskiego wybrzeża.

 

Lipiec/sierpień: w Andach jest pogodnie więc to doskonała pora na górskie wędrówki. Z kolei wybrzeże może być mocno zamglone (tworzy się gęsta mgła czyli tzw. Garúa). Ponadto to szczyt sezonu turystycznego, więc ceny mogą być trochę wyższe, niż poza sezonem.  

 

Marzec/czerwiec oraz wrzesień/grudzień: to okresy przejściowe i najbardziej optymalny czas na wycieczkę do Peru. Na wybrzeżu powinno być słonecznie, a w Andach warunki atmosferyczne umożliwiające dłuższe wycieczki piesze.

 

Polecamy jechać do Peru w tym okresie! 

Jak się przygotować do wycieczki?

Na wycieczkę do Machu Picchu warto przygotować:

 

– kurtkę/ pelerynę przeciwdeszczową, nieprzemakalne wygodne buty.

 

– krem przeciwsłoneczny, nakrycie głowy, środek odstraszający owady.

 

– oryginalny paszport (konieczny do pokazania przy wejściu na ruiny!)

 

– ciepłe ubranie na przejazd z i do Cuzco.  

 

Informację jak przygotować się na wyjazd do Peru znajdziecie w zakladce “programy główne”. 

 

Ponadto polecamy zapoznanie się ze z poradnikiem „Polak za granicą” sporządzonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdzie znajdą państwo aktualne informacje odnośnie podróżowanie po Peru:

 

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/peru  

Cena zależy od ilości osób oraz terminu.
W celu otrzymania aktualnej ceny skontaktuj się z nami mailowo lub na FB:
pawel.wilk.wroclaw@o2.pl

https://www.facebook.com/wilk.w.krainie.latynosow/

Close Menu