PERU - Region Arequipa

Wyprawa do Peru to znakomita okazja do odwiedzenia departamentu Arequipa leżącego na południu kraju. Region Arequipa ma w swojej ofercie wiele pięknych atrakcji takich jak:

 • Spacer wzdłuż Kanionu Colca oraz podziwianie szybujących nad nim kondorów!
 • Piękny krajobraz na jezioro Salinas i otaczające je wulkany! 
 • Indiańskie tradycje mieszkańców Doliny Colca!
 • Wąwóz skrywający jeszcze przed inkaskie rysunki!
 • Kamieniołom w którym do dziś używa się techniki sprzed paruset lat!
 • oraz przepiękne, białe miasto Arequipa! 

Informacje o wyprawie:

Program uzupełniający wyprawę do Peru. Proponujemy 5-dniową propozycje kompleksowego poznania regionu Arequipa na południu kraju podczas którego zobaczysz najważniejsze atrakcje przyrodnicze oraz kulturowe.    

Polecamy przeczytać kompleksowy artykuł odnośnie pogody w Peru:
Kiedy najlepiej jechać do Peru?

Styczeń/luty: jest to pora deszczowa w Andach, więc wyjazdy w góry są bardzo utrudnione. Z kolei jest to doskonała pora na zwiedzanie peruwiańskiego wybrzeża.

Lipiec/sierpień: w Andach jest pogodnie więc to doskonała pora na górskie wędrówki. Z kolei wybrzeże może być mocno zamglone (tworzy się gęsta mgła czyli tzw. Garúa). Ponadto to szczyt sezonu turystycznego, więc ceny mogą być trochę wyższe, niż poza sezonem.  

Marzec/czerwiec oraz wrzesień/grudzień: to okresy przejściowe i najbardziej optymalny czas na wycieczkę do Peru. Na wybrzeżu powinno być słonecznie, a w Andach warunki atmosferyczne umożliwiające dłuższe wycieczki piesze

Jak się przygotować do wyprawy?

Na wyprawę do Peru trzeba przygotować się uwzględniając zmienne warunki atmosferyczne panujące w tym kraju.

 

Bagaż: polecamy zabranie plecaku o wadze max. 12-15 kg. Lekki plecak ułatwi przemieszczanie się na trasie. Warto celowo zostawić wolne miejsce w bagażu i stopniowo zapełniać je pamiątkami 😉

 

Ochrona przeciwdeszczowa: lekka kurtka, nieprzemakalne oraz wygodne buty, wodoodporna osłona na plecak oraz spodnie trekkingowe.

 

Ciepła odzież: kilka ciepłych swetrów/bluz, bielizna termiczna. Polecany ubierać się „na cebulkę”, co pomoże szybko reagować na zmieniające się warunki (gdy np. na trasie zaskoczy nas mocne słońce, przelotny deszcz).

Letnia odzież: podczas zwiedzania peruwiańskiego wybrzeża, powinno być słonecznie oraz gorąco (panuje tu pustynny klimat). Warto zabrać krótkie spodenki, kilka lekkich koszulek oraz strój do kąpieli.

 

Leki: warto zabrać podstawowe leki (przeciwbólowe, na zatrucia pokarmowe, maść na oparzenia, ugryzienia owadów). Generalnie apteki w Peru są ogólnodostępne oraz dobrze wyposażone, więc leki można również zakupić na miejscu.

 

Ochrona przed słońcem/owadami: krem przeciwsłoneczny o wysokim filtrze, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, krem odstraszający owady.

 

Waluta: w Peru obowiązuje Sol Peruwiański (PEN). Najkorzystniej z Europy zabrać Dolary Amerykańskie (USD) w gotówce i wymienić je na miejscu w Peru. W kantorach akceptowane są również Euro oraz rzadziej funty brytyjskie.  Bankomaty są ogólnodostępne w większym miastach, jednak w większości są na nie nałożone niskie limity wypłaty (do 200$) oraz wysoka prowizja. Większe sumy za wycieczki (powyżej 50$) zwyczajowo można płacić bezpośrednio w dolarach.

 

Uwaga: należy pamiętać by banknoty były w dobrym stanie! Nawet najmniejsze przedarcie czy zabrudzenie może spowodować odmowę wymiany. Problem z wymianą dolarów, może być również z banknotami o serii CB.

 

Szczepienia: zalecamy szczepienie przeciwko febrze osobom podróżującym na tereny położone na wysokości poniżej 2300 m. n.p.m. w regionach peruwiańskiej Amazonii. Podróżując na wybrzeżu oraz w wysokich Andach nie ma takiego zagrożenia.

 

Polecamy zapoznanie się ze z poradnikiem „Polak za granicą” sporządzonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdzie znajdą państwo aktualne informacje odnośnie podróżowanie po Peru:

 

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/peru  

Cena zależy od ilości osób oraz terminu. 

 

Cena wycieczki:

Grupa 3 osobowa: 1800 PLN od osoby

Grupa 4 osobowa: 1650 PLN od osoby

Grupa 5-7 osób: 1500 PLN od osoby

Grupa 7-9 osób: 1350 PLN od osoby

Powyżej 10 osób: 1200 PLN od osoby!

 

W cenie:

Noclegi (hostele klasy turystycznej pokoje 2/3 osobowe)

Transport niezbędny do zrealizowania programu.

Wycieczki:

Wycieczka „Ruta del Sillar”.

Wycieczka na jezioro Laguna Salinas

2 dniowa wycieczka do Kanionu Colca

Bilety wstępu:

– Klasztor Św. Katarzyny

– Muzeum Sanctuario Andino

– Bilet wstępu do Kanionu Colca

– Bilet wstępu do kamieniołomu Añashuayco

– Wyżywienie podczas pobytu u lokalnej rodziny (4 dzień)

– Opieka polskojęzycznego pilota.

 

W cenę nie są wliczone:

– wyżywienie

– ubezpieczenie

– lot z Limy do Arequipy

– napiwki i wydatki osobiste

 

W celu otrzymania aktualnej ceny skontaktuj się z nami mailowo lub na FB:


feelperutravel.info@gmail.com

https://www.facebook.com/wilk.w.krainie.latynosow/

Program wyprawy

Aklimatyzacja oraz zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta w Peru. Arequipa, znana jako „białe miasto” lub „miasto wiecznej wiosny” słynie z pięknej kolonialnej zabudowy oraz prawie zawsze słonecznej pogody.

W planie:

 • Zwiedzanie Plaza Mayor (plac główny) oraz okoliczne zabytkowe uliczki.

 • Monasterio Santa Catalina- piękne kolorowe klasztornych uliczek oraz dziedzińców polecamy nawet osobom nie do końca zainteresowanym architekturą sakralną!

 • Tradycyjny plac targowy San Camilo oraz możliwość posmakowania tradycyjnej kuchni.

 • Zabytkowa dzielnica Yanahuara oraz punkt widokowy na wulkany Misti, Chachani oraz Picchu Picchu.

 • Centrum wyrobów z alpaki „Mundo Alpaka”.

 • Muzeum Santuario Andino- muzeum poświęcone historii inkaskiej dziewczynki złożonej w ofierze na szczycie wulkanu ponad 500 lat temu.  

Pojedziemy do położonego na peryferiach kamieniołomu oraz naturalnego wąwozu położonego na peryferiach Arequipy. Będziemy mieli okazję poznać ręczną technikę obróbki tak zwanego Sillaru (czyli białej skały pochodzenia wulkanicznego) znaną jeszcze za czasów kolonii! Poznamy też samych pracowników kamieniołomu. Kolejnym przystankiem będzie naturalny wąwóz który wśród swych licznych zakrętów skrywa pozostałości przed inkaskiego imperium kultury Wari.

W programie:

– Kamieniołom Canteras de Sillar „Añashuayco” oraz prezentacja ręcznej obróbki nietypowego surowca.  

– Spacer wąwozem Quebrada de Culebrillas

– Podziwianie rysunki naskalnych wykonanych przez przed inkaską kulturę Wari.

– Wolny wieczór w Arequipie oraz możliwość poznania uroków lokalnych barów 🙂

Uwaga! Dla chętnych możliwość popołudniowego raftingu (spływ pontonem) po rzece Chili. Koszt około 15$ od osoby.

Całodniowa wycieczka na położone ponad 4300m n.p.m. jezioro „Laguna Salinas”. Poznamy uroki andyjskiej przyrody oraz na własne oczy zobaczymy efekt „pustyni solnej”, czyli grube warstwy białej soli rozłożone aż po horyzont. Z bliska przyjrzymy się lokalnej forze i faunie oraz majestatycznym wulkanom.

W programie:

– Całodniowa wycieczką jeepem 4*4.

– Podziwianie widoków na okoliczne wulkany:

Misti 5800 m n.p.m. oraz Picchu Picchu (5600m n.p.m.).

– Obserwacja zwierząt: alpaki, wikunie oraz flamingi (w porze deszczowej).

– Efekt białej warstwy soli pięknie komponujący się z otaczającymi je szczytami. Możliwość zrobienia niesamowitych zdjęć!

– Kąpiel w naturalnych gorących źródłach.

Dziś poznamy uroki Doliny Colca. Podczas drogi zaobserwujemy wysokogórską andyjską przyrodę oraz szczyty o wysokości dochodzącej nawet do 6000m n.p.m. Poznamy tez Indian zamieszkujący okolicę a nocleg spędzimy u lokalnej rodziny.

W programie:

– Widokowy przejazd na trasie Arequipa- Chivay

– Zobaczymy stada lam, alpak oraz wikuni

– Punkt położony na wysokości ponad 4910 m n.p.m. z widokiem na okoliczne wulkany (między innymi aktywny wulkan Sabancaya 5976m n.p.m.)

– Obiad oraz nocleg u lokalnej rodziny.

– Piesza wycieczka po Dolinie Colca (piękne widoki na Dolinę Colca, inkaskie tarasy, przed inkaski cmentarz)

– Relaks w gorących źródłach. 

 

 

 

 

Dzień poświęcony na zwiedzanie Kanionu Colca. Udamy na trekking w jednym z najgłębszych miejsc kaniony, gdzie głębokość sięga nawet 3600 m! Przy sprzyjającej pogodzie zobaczymy latające wolno majestatyczne kondory oraz poznamy urozmaiconą kulturę zamieszkujących okolice Indian.

W programie:

– Trekking (1,5h) do punktu widokowego „Cruz del Condor” po drodze podziwiając zapierające dech w piersi widoki oraz lot kondorów (oczywiście przy odrobinie szczęścia bo to dzikie ptaki!:)

– Prezentacja tańca Wititi organizowana przed uczniów szkoły w Yanque.

– Punkty widokowe na inkaskie tarasy uprawne oraz degustacja soku z kaktusa Sangayo.

– Wizyta w kolonialnym kościółku w miasteczku Maca

– Zwiedzanie miasta Chivay, będącego stolica regionu

 

 

Close Menu